[pl]
6.10.2023 roku odbyło się nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „Poznaj moc Esperanta!” Tym razem odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 5 w Lublinie. Zaczęliśmy od prelekcji pokazującej jak Esperanto powstało, jak wygląda teraz oraz jakie ma znaczenie w budowaniu niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Następnie uczniowie zaznajomili się z naszą wystawą o historii i kulturze ruchu esperanckiego.
Ważnym i inspirującym dla uczestników punktem programu były warsztaty w formie otwartych metod pracy. Uczniowie mieli możliwość przechodzić między stacjami dydaktycznymi w dowolnej kolejności, aby poznać praktyczną stronę języka.
W tej ciekawej formie przygotowaliśmy między innymi: przyporządkowanie esperanckiego słowa do jego odpowiednika w innych językach, samoocenę dowolnego języka obcego według najnowszej skali ESOKJ, tworzenie liczebników oraz interakcję w języku esperanto za pomocą kart obrazkowych.
Link do podsumowania na stronie Szkoły
Fotorelacja (kliknij na zdjęcie, aby powiększyć):
~~~~~
Zadanie „Poznaj moc Esperanta!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa Niematerialne – przekaż dalej.