Pola Esperantisto 1/2012
W numerze mi.in.: informacje nt. wydarzeń związanych ze 125-leciem esperanta; felieton historyczny dot. Warszawy w 2 połowie 19-ego wieku; reprint artykułu Ireny Szanser o latach spędzonych przez L.L. Zamenhofa w Warszawie i miejscach z nim związanych; co to są ZEO-j; informacje dot. Światowego Związku Esperanta i jego krajowej sekcji PZE; rozmowa z Głównym Delegatem UEA w Polsce; trzy Polki w Panteonie portalu edukado.net; nauka esperanta w Polsce; planowane wydarzenia esperanckie; światowy dzień radia; Literatura: w hołdzie J.Korczakowi – wiersz St. Ney w tłum. B. Sokalówny; konkurs czytelniczy E-Sumoo; opowiadanie W. Gomulickiego „Czego nie rozumieją jaskółki i motyle” w tłumaczeniu K. Beina.
Pola Esperantisto 3/2012
Pola Esperantisto 5/2012
W numerze m.in.: dalsze informacje i raporty (Warszawa, Bydgoszcz, Rotterdam) dot. wydarzeń związanych ze 125-leciem esperanta; Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje wystawa i konferencja na ten temat w siedzibie Senatu PR. ZG PZE informuje o Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów, planowanym na 19.01.2013 w związku z rezygnacją wszystkich funkcyjnych członków Zarządu. Obszerniej piszemy o Arkonesie w 2012 odznaczonym Nagrodą A. Grabowskiego. Jego uczestnikiem był m.in. Ivan E. Colling z Brazylii, chociaż do Poznania przyjechał jako słuchacz Studiów Interlingwistycznych.
Pola Esperantisto 6/2012
W numerze m.in.: ostatnie informacje (Kłodzko/Wrocław, Warszawa, Bydgoszcz) dot. wydarzeń związanych ze 125-leciem esperanta, a także podsumowanie wielkiej akcji informacyjnej UEA e-125; Polskojęzyczne informacje dotyczą bieżących prac ZG PZE i Światowego Związku Esperantystów. Wywiad z kuratorem wystawy “Zamenhof w Warszawie”, M. Mórawiecką nawiązuje do wielotygodniowego wydarzenia w Muzeum Woli, oddziale Muzeum Historii m.st. Warszawy. Esperantyści aktywnie działają nie tylko na rzecz esperanta, ale są również animatorami działań w swoich środowiskach.