Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

Przed paroma godzinami dowiedziałem się o możliwości wspomożenia Polskiego Związku Esperantystów przy okazji rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

1% podatku może zasilić naszą organizację chociaż nie jesteśmy organizacją pożytku publicznego ale aby tak się stało musimy to zrobić za pomocą Fundacji FaniMani. Poniżej załączam instrukcję jak to zrobić.

Aby nasze działania były efektywne muszą to być działania natychmiastowe i zbiorowe bo chodzi o kwotę około 10 000 zł.

Nas członków PZE jest wg stanu na 31 12 2018  299 osób. Gdyby każda ta osoba rozliczyła się z Urzędem Skarbowym w podany sposób to łatwo oszacować nasz dochód. 299 osób x 30,00 zł = 8 970,00 zł.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że część naszych członków ma inne priorytety i swój 1% przekażą na inne organizacje ale z drugiej strony są wśród nas osoby które zachęcą innych aby wspomogły Polski Związek Esperantystów. Oczywiście startujemy już mocno opóźnieni.

Dlatego nasze działania muszą być natychmiastowe. Proponuję przesłać niniejszy list na wszystkie inne znane Wam adresy mailowe. Przy takim działaniu proszę jednak o zachowanie pewnej higieny i nie wysyłanie listów zbiorowo tylko na ściśle określony adres.

Ja osobiście już złożyłem zeznanie ale postanowiłem wysłać jeszcze raz mój PIT 37 z korektą. Bardzo ciekawy jestem wyniku naszych starań.

Aleksander Zdechlik

 

Instrukcja

Jak skorzystać z 1% podatku z Fundacją FaniMani?

Fundacja FaniMani posiada status OPP – Organizacji Pożytku Publicznego. Realizując nasze cele statutowe – wspieranie  organizacji pozarządowych i szkół w pozyskiwaniu środków działania statutowe – udostępniamy wszystkich zarejestrowanym w FaniMani organizacjom, które nie mają statusu OPP możliwość skorzystania ze środków pochodzących z odpisu 1% podatku zebranych przez Fundację FaniMani.

Fundacja FaniMani nie pobiera żadnych opłat czy prowizji z tego tytułu. Wypłata zebranych w ten sposób środków nastąpi do dnia 31 sierpnia 2019 roku (przy założeniu, że urzędy skarbowe zrealizują wypłatę środków z 1% i przekażą rozliczenie celów szczegółowych do końca lipca 2019).

Podatnik, aby przekazać 1% podatku powinien podać następujące dane:

  • Organizacja: Fundacja FaniMani
  • KRS: 0000507234
  • Cel szczegółowy: {22781} (nie należy podawać nazwy organizacji, tylko id beneficjenta w tym wypadku jest to id Polskiego Związku Esperantystów)

 

Kunhavigu la paĝon/afiŝon pere de:
Polski Związek Esperantystów Skip to content